Dopis 12.1.2003
VPraha, 12. ledna 2003


Vážení družstevníci,

Jménem Bytového družstva si Vás dovoluji informovat o změnách souvisejících s přechodem vlastnictví objektu do rukou  BD Veletržní 17. Jak jste měli možnost zaznamenat v rozpisu Sipo na měsíc leden 2003, neobjevila se Vám pravidelná položka nájem. Důvod je prostý a to převzetí objektu od Centry do našich rukou. Jelikož při platbě 25% kupní ceny za objekt došlo k přeplatku, rozhodli jsme se  za měsíc leden čerpat pravidelné měsíční platby z tohoto přeplatku. V přiložené tabulce si každý z Vás může najít svoji kolonku, kde je podrobně  vyčíslen rozpis měsíčních splátek za dům, příspěvek do fondu oprav, platby za služby, pojištění a platba novému správci  za bytovou jednotku. Novým správcem našeho domu se stala Správa družstevních realit (SDR) a to dne 9. ledna 2003 podpisem Mandátní smlouvy. SDR dne 14.1.2003 dům  fyzicky převezme do své správy a každý nájemce obdrží do své schránky informace a společnosti, úředních hodinách, spojení na SDR atd. Zároveň bude dům označen štítkem se jménem společností, sídlem, havarijní službou tak, aby každý nájemce věděl na koho se obracet. Na měsíc únor již každý obdrží Sipo s rozpisem celkové splátky tak jak je uvedeno v přiložené tabulce.  

Předpokládáme, že v brzké době uskutečníme schůzi Bytového družstva tak, abychom si mohli o všech změnách pohovořit. Bude nutné vyřešit otazky pronájmu nebytového prostoru, pronájmu nebo prodeje volného bytu, výpovědí nájemníkům garáží a následného pronájmu těchto garáží družstevníkům.

Doufejme, že se správa našeho objektu rozeběhne bez závažných problémů a že se každý z nás bude chovat k domu jako k vlastnímu majetku a ne tak, jak bylo dosud pravidlem.

 Případě, že budete potřebovat více informací, neváhejte se na mne obrátit.


Jana Bendová

Zpět na hlavní stránku

Copyright (c) 8. května 2003 by Miloš Vondruška. Design by Webmaster
Související linky:

SPRÁVA DRUŽSTEVNÍCH REALIT, spol. s r.o.