Zpátky na stromy (a dále)
Kdesi daleko v zaostalých a nezmapovaných končinách onoho cípu Západního spirálního ramene naší Galaxie, který si rozhodně nemůže dělat nároky na módnost, leží jedno malé, bezvýznamné žluté slunce. Kolem něj zhruba ve vzdálenosti sto padesáti miliónů kilometrů obíhá naprosto zanedbatelná nepatrná modrozelená planeta, na níž formy života vzešlé z opic jsou tak úžasně primitivní, že se dosud domnívají, že digitální hodinky jsou docela šikovný nápad. Hlavní problém této planety spočívá - nebo spíš spočíval - v tom, že většina lidí, kteří na ní žijí, je povětšinou nešťastná. Vyskytlo se mnoho pokusů o řešení, většinou se však týkaly pohybů malých zelených kousků papíru, což je zvláštní, protože ony malé zelené kousky papíru koneckonců nešťastné nebyly. A tak problém trval dál. Mezi lidmi byla spousta darebáků a převážná většina jich na tom byla moc špatně - dokonce i majitelé digitálních hodinek. Stále více lidí se přiklánělo k názoru, že udělali nenapravitelnou chybu, už tehdy, když slezli ze stromů. Někteří dokonce tvrdili, že chybou bylo vůbec na stromy kdy lézt, že měli všichni pěkně zůstat v oceánech. A pak jednoho čtvrtka, téměř dva tisíce let poté, co jednoho člověka přibili na kříž za to, že říkal, jak by bylo ohromně bezva chovat se k sobě pro změnu trochu slušně, si jedna dívka sedící osaměle v malé kavárničce v Rickmansworthu si najedou uvědomila, v čem je chyba.

D o u g l a s   A d a m s Stopařův průvodce po Galaxii


A teď pár dalších otázek pro ty co se chtějí dále šťourat ve vyřešených otázkách:
Bylo dobré vůbec tuto nemovitost odkupovat?
Ano
Ne


Bylo chybou slézat ze stromů?
Ano
Ne


Bylo chybou vylézt z oceánu?
Ano
Ne


Co lze ještě prodat?
Ano
Ne


a co na to Jan Tleskač?
Ano
NeSvé odpovědi prosím vhoďte kam chcete.


Miloš Vondruška
Také člen bezzubého představenstva

Vážený pane Nováčku,

míra anarchie v našem dome dosáhla už opravdu alarmujících rozměrů a je mi to velmi líto.

Velice mě mrzí, že jako představenstvo tuto anarchii prohlubujeme. Je nerozumné abychom jednali každý na vlastni pěst bez vědomí toho druhého, svolávali tajné schůze "starousedlíku" atd. Hlasovaní o prodeji či pronajmu již jednou proběhlo a nové považuji za irelevantní. Nejsme malé děti (alespoň doufám) abychom stále poopravovali své rozhodnutí. Nebo prostě chcete prosadit svůj názor za každou cenu a o ostatních (včetně Jany a mě) si myslíte že jsou nesvéprávní jedinci? Nějak nechápu o co Vám jde učinit takovýto krok, bez konzultace s představenstvem, bez zhodnocení stavu. Jen jste obměnil populistické heslo z „prodáme byt – uděláme okna (vyvoleným)“ za „prodáme byt – uděláme stoupačku“.

Nezakrývám, že mám na věci svůj podíl. Dnes vidím, že svépomocí si mohu renovovat vlastní byt, kde mě zpoždění nestojí peníze, ale opravovat takto byt 23 byla chyba. Síly jsem měl spíše věnovat řízení těchto oprav a pak drobným věcem, na které je obtížné někoho najmout (viz. zdokumentování el. Rozvodů kolem zvonků atd.).

V tuto chvíli bych spíše dal hlasovat o důvěře v představenstvo, protože vaše soukromá iniciativa poukázala na neschopnost domluvit se jako představenstvo mezi sebou, natož posunout věci dále.

Je možné, že mám na věci špatný názor a že je vše jinak, proto bych se rád jako představenstvo sešel a vyjasnil si další postup. Každopádně bych rád zlepšil komunikaci mezi členy představenstva a vymítil anarchii.


Zpět na hlavní stránku

Copyright (c) 4. srpna 2003 by Miloš Vondruška. Design by Webmaster
Související linky: