Teploty a počasí

Ekvitermní teploměr
ekviterm
Nejdůležitější čidlo je ekvitermní teploměr. Tento teploměr měří venkovní teplotu a na základě tohoto údaje reguluje teplotu vody v otopném systému, takže do topných článků je přiváděno požadované množství tepla. Pokojová teplota díky tomu zůstává konstantní.

Ekvitermní čidlo venkovní teploty, se instaluje do venkovního prostoru na severní stranu objektu, pokud možno tak aby bylo co nejméně ovlivněno osluněním, nebo okolními budovami. Bohužel na našem domě je toto čidlo umístěno na jižní straně objektu do dvora, tedy je ovlivněno sluncem a okolními budovami vnitrobloku. Upozorňoval jsem na tuto skutečnost PT, ale bylo mi sděleno, že toto čidlo nelze přemístit na severní stranu budovy, protože prý s tímto krokem nesouhlasí památkáři. Bohužel naměřená teplota tímto čidlem nám není známa. Proto jsem zakoupil bezdrátovou meteostanici s venkovním senzorem a tento umístil na stejné místo, kde má PT své ekvitermní čidlo. Pomocí meteostanice můžete zjišťovat i historii teploty a předpověď počasí, návod naleznete zde. Každý družstevník si teď může zkontrolovat vůči jaké teplotě je přizpůsobena teplota otopného média a porovnat tuto teplotu s jinými teploměry v okolí.

teplomer


Teploměr na střeše domu
V domě (na střeše domu) je umístěn IP teploměr, který umožňuje online sledovat aktuální teplotu. Přístupný pouze z vnitřní sítě. (v minulosti tento teploměr kreslil grafy do mrtg, bohužel pocitac se zhroutil a jaksi jsem aplikaci neobnovil, pokud je zde nějaky dobrovolnik, budu vděčen). Podobný graf má i spřátelené družstvo Nad elektrárnou.
papouch   gadet

Nyní je teploměr umístěn hned vedle úlu a sleduji jak jsou včelky přehřáté.


Teploměr
Meteorologická stanice je umístěna i na střeše Planetária v nedaleké Stromovce.
planetarium

Také spřátelené BD Nad Elektrárnou má svoji meteostanici.
V budoucnu plánuji vybudovat to samé na naší střeše, pokud se hlásí dobrovolník comi pomůže bude to rychleji :-)


Počasí
Dnes
dsfsdfs
zítra
porítří
popozítží

s


teplota
Zpět na hlavní stránku
počasí

Copyright (c) 20. května 2005 by Miloš Vondruška. Design by Webmaster
Související linky:

Čisté nebe
Meteorologické pojmy
Maximální a minimální teploty v jednotlivých letech
Informace o klimatu